به گزارش صحف نیوز به نقل از همشهری مدیر امور شعب صندوق قرض‌الحسنه ولایت کمیته امداد گیلان گفت: معضل اشتغال و بیکاری در استان رنگ و بوی دیگری دارد. گاهی با افرادی مواجه می‌شوید که به‌رغم وجود منابع سخت‌افزاری مانند زمین و تجهیزات حاضر به استفاده از منابع و وام نیستند و بدتر از همه موضوع افزایش یارانه مددجویان است که خود عامل تنبلی و تن‌پروری شده و میل و رغبت به کار را کاهش داده است.
این مسئول افزود: موضوع اصلی در بازار اشتغال، تأمین و تهیه بازار مصرف و فروش و قیمت تمام شده کالا و خدمات تولید شده است. متأسفانه برخی اوقات مشاهده می‌شود منابع و وام‌های اعطایی برای اشتغال در موارد و مصادیق غیراشتغال مصرف می‌شود.
وطن‌خواه ادامه داد: اگر نگاهی به میزان تسهیلات اعطایی بانک‌ها و صندوق‌های موجود در کشور بیندازیم مشاهده می‌کنیم که قاعدتاً نباید مشکل چندانی در این زمینه وجود داشته باشد اما نظارت‌ها و همراهی‌های بعد از اعطای تسهیلات خیلی مهم است که باید توجه بیشتری به آن داشت.
این مقام مسئول ادامه داد: معضل بیکاری بسیار گسترده است و علت اصلی و مهم آن نبود فرهنگ کار و تلاش است و‌گر نه منابع را هم می‌توان از دولت مطالبه کرد و هم خیرینی هستند که در این راه همراه باشند. در بخش تسهیلات کارگشایی با هدفمند کردن امور می‌توان به مشاغل خانگی و کوچک کمک‌های زیادی کرد و در این خصوص نقش خیّران در همه سطوح اعم از اشتغال و کارگشایی مهم و اساسی است. اگر بر این منابع از طریق صندوق امداد ولایت هدایت و نظارت شود و امور اشتغال در یک جا متمرکز شود، مطمئناً اثربخشی بیشتری خواهد داشت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صحف نیوز – پایگاه خبری تحلیلی صحف نیوز | پایگاه خبری تحلیلی صحف نیوز