مدیر روابط عمومی منابع طبیعی گیلان از قطع بی رحمانه درختان انجیلی خبر داد و گفت: ۳۰ اصله درخت توسط فرد و یا افرادی سودجو و فرصت طلب به صورت مخفیانه قطع گردید.

صحف نیوز؛ سیدرضایی در گفت وگو با ایسنا منطقه گیلان، از قطع بی رحمانه درختان خبر داد و اظهار کرد: متاسفانه در منطقه جنگلی دیزکوه شهرستان رودبار ۳۰ اصله درخت از جنس انجیلی که یکی از منحصر بفرد ترین گونه های جنگلی دنیا بحساب می آید، توسط فرد و یا افرادی سودجو و فرصت طلب به صورت مخفیانه قطع گردید.

مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان افزود: اکیپ گشت تخصصی مشترک اداره کل به اتفاق نیروهای حفاظتی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رودبار در حین جنگل گردشی از جنگل های منطقه دیزکوه رودبار مشاهده نمودند که بیش از ۳۰ اصله درخت انجیلی در شعاعی به مساحت یک هکتار قطع شده اند؛ در حالی که کنده های درختان موصوف با گل و لای و خاشاک و چادرهایی پوشانده شده بود.

وی تصریح کرد: با بررسی های دقیق میدانی و پایش منطقه این احتمال توسط مامورین حفاظتی قوت گرفت که فرد یا افرادی از ساکنان بومی یا همجوار منطقه مذکور اقدام به این کار نموده، که تحقیقات تکمیلی از سوی مامورین منابع طبیعی در این خصوص آغاز شد و در صورت قطعیت این امر اقدام قانونی لازم در خصوص معرفی متخلف و یا متخلفین به مراجع قضایی انجام خواهد گرفت.

سیدرضایی به نقش مردم فهیم و طبیعت دوست در همراهی و همگامی با حافظان جنگل اشاره کرد و از تمامی هم وطنان به خصوص ساکنان مناطق حاشیه جنگل خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخریب عرصه های منابع طبیعی، قاچاق چوب آلات جنگلی و یا وقوع پدیده حریق در سطح جنگل ها و مراتع استان موارد را از طریق پل ارتباطی ۱۵۰۴ به یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اطلاع دهند تا در کوتاه ترین زمان ممکن رسیدگی شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صحف نیوز – پایگاه خبری تحلیلی صحف نیوز | پایگاه خبری تحلیلی صحف نیوز